توافق یواشکی

تجمع خیابانی منافقین در بروجرد
(گزارش از زبان شاهدان ماجرا +تصویر )
فعالیت های علنی منافقین به اوج خود رسید.جمعیت زیادی از ضد انقلابِ شهرهای مختلف در بروجرد جمع شده اند.
 مردم عادی هم در جمع شدن این ماجرا نقش مهمی داشتند و به خیل بچه های انقلابی افزوده شدند. منافقین در سطح شهر پراکنده شدند ولی با حضور فعال و به موقع مردم و امت حزب الله در صحنه غائله جمع شد.

تجمع خیابانی منافقین در بروجرد (گزارش از زبان شاهدان ماجرا +تصویر)
فعالیت های علنی منافقین به اوج خود رسید.جمعیت زیادی از ضد انقلابِ شهرهای مختلف در بروجرد جمع شده اند.
 مردم عادی هم در جمع شدن این ماجرا نقش مهمی داشتند و به خیل بچه های انقلابی افزوده شدند. منافقین در سطح شهر پراکنده شدند ولی با حضور فعال و به موقع مردم و امت حزب الله در صحنه غائله جمع شد.فعالیت های علنی منافقین به اوج خود رسیده بود و اخبار حکایت از یک آشوب بزرگ داشت. جمعیت زیادی از ضد انقلابِ شهرهای مختلف در بروجرد جمع شده بودند تا برنامه از پیش طراحی شده ی خود را اجرا کنند . تا آن زمان اطلاعیه های سازمان سیاسی بود ولی برای اولین بار اقدام به انتشار اطلاعیه سیاسی نظامی نمودند و در آن از همه ضد انقلاب برای تجمعی بزرگ دعوت کرده بودند .

روز موعود فرا رسد و آنها از یکی از خیابانها مانند سیل به سمت مرکز شهر در حرکت بودند و هر آنچه سر راهشان بود را نابود می کردند. با شعارهایی تند علیه نظام و انقلاب دیوانه وار به سمت مردم و مغازه ها حمله می کردند .

 مانند همیشه نیروهای انقلابی برای مقابله با آنها حاضر بودند . قطعا جمعیتشان از ما خیلی بیشتر بود ولی این امر خللی در اراده آهنین مدافعان انقلاب به وجود نمی آورد . اتفاقا روز قبل فرمانداری یکی از شهرهای شمالی توسط منافقین تصرف شده بود .

 حسن به سمت یکی از مغازه ها رفت و دسته جارویی را برداشت وسرش را جدا کرد و در حالیکه به سمت فوج جمعیت شورشی حمله کرد ، فریاد زد : بچه ها اگر امانشان بدهیم اینجا را مثل فلان شهر(نام همان شهر شمالی را می آورد) می کنند. رشادت بی مثال حسن ضمن اینکه به همه نیروهای انقلابی روحیه داد باعث از هم پاشیدگی و فرار ضد انقلاب شد . جمعیتی قریب به هزار نفر که همه مسلح به سلاح های سرد وگرم بودند.

(عکس تزیینی )

چون با ایمان راسخ وارد میدان شد همه از ترس او پراکنده شدند نه به خاطر اینکه هیکل قوی و بدن درشتی داشته باشد بلکه به خاطر اینکه دل شجاع وسر نترسی داشت . درگیری سختی به راه افتاد . او دائم همه را برای مقابله با منافقین تشویق می کرد. درگیری تا نیمه های شب ادامه داشت و بیشتر آنها دستگیر شدند.

 هرکس به هر نحو که می توانست کار می کرد . مردم عادی هم در جمع شدن این ماجرا نقش مهمی داشتند و به خیل بچه های انقلابی افزوده شدند.

منافقین در سطح شهر پراکنده شدند ولی با حضور فعال و به موقع مردم و امت حزب الله در صحنه غائله جمع شد و از آن به بعد فعالیت ها در قالب خانه های تیمی و اقدامات مخفیانه انجام می شد که تمام تلاش سپاه روی انهدام این خانه ها متمرکز شد.


برگرفته از کتاب مجاهد بصیر

خاطرات شهید حسن گودرزی

فرمانده گردان ثارالله

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۶/۲۲
توافق یواشکی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی